Sukob generacija na TikTok društvenoj mreži.
Da li i vi kao i mi koristite smajli koji plače od smeha? Kako stvari stoje više nismo "kul", ako je verovati mladima, odnosno generaciji Z.
Poslednjih nedelja sa na društvenoj mreži TikTok vodi "rat" između zumera i milenijalaca, a žrtva tog sukoba je popularni smajli.
Naime, sukob mišljenja različitih generacija nije ništa neubičajno, dobro je poznato i ono "u moje vreme", ali sa popularnošću interneta sada svi mogu da iznesu svoje mišljenje o bilo kojoj temi. Glavni razlog što ta generacija ne želi da koristi popularan emotikon je taj što ga koriste njihovi roditelji i druge starije osobe.
"Koristim sve emotikone sem onog koji se smeje. Prestao sam da ga koristim kada sam video da ga stariji ljudi koriste, kao na primer moja mama, moja starija braća, generalno stariji ljudi" - rekao je 21-godišnji Valid Muhamed za CNN Business.
Stejsi Tiru još jedna 21-godišnjakinja koristi pravi emotikon koji plače, jer on pokazuje "ekstremnu emociju i deluje dramatičnije", dok 17-godišnji Ksavijer Martin ističe da niko ko je njegovih godina ne koristi taj smajli.
Smajli koji plače od smeha je trenutno najpopularniji emotikon sudeći po podacima Emojitracker, kompanije koja prati koriščenje emotikona na društvenoj mreži Twitter. U 2017. godini, Apple je istakao da je upravo ovaj smajli najpopularniji u Sjedinjenim Američkim Državama. "On je bio žrtva svog uspeha. Ukoliko godinama koristite isti 'digitalni smeh', on počinje da deluje neiskreno. Hiperbola se istroši kroz korišćenje" - kaže Grečen MekKuloč, internet lingvista i autorka knjige "Because Internet: Understanding the New Rules of Language".
Sigurno se sada pitate pa koji smajli onda koriste zumeri. Oni koriste kostursku lobanju, a sve kako bi stavili do znanja da su "umrli od smeha". Pored njega mnogi koriste i smajli koji vidljivo plače, a prihvatljivo je i da napišete "lol" ili "lmao" kako biste otkrili da vam je nešto smešno.
Koji emotikon vi najviše koristite?
Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.